To ElMicLab με ισχυρή παρουσία στο 35ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φυσικής Στερεάς Κατάστασης & Επιστήμης Υλικών

Το ElMicLab συμμετείχε ενεργά στο 35ο Πανελλήνιο Συνέδριο Φυσικής Στερεάς Κατάστασης & Επιστήμης Υλικών (διαδικτυακό), το οποίο διοργανώθηκε από το Εθνικό Κέντρο Έρευνας Φυσικών Επιστημών «Δημόκριτος» και έλαβε χώρα μεταξύ 26-29 Σεπτεμβρίου 2021!

Η παρουσία του ElMicLab ήταν πολυπληθής με Καθηγητές, Υποψήφιους Διδάκτορες, Μεταπτυχιακούς και Προπτυχιακούς Φοιτητές του εργαστηρίου να παρουσιάζουν προφορικές παρουσιάσεις και ανακοινώσεις. Συγκεκριμένα τα μέλη συμμετείχαν με την προσκεκλημένη ομιλία της διευθύντριας του εργαστηρίου Καθ. Φιλομήλα Κομνηνού, 4 ομιλίες και 7 ανακοινώσεις από τους φοιτητές.

Επισημαίνεται ιδιαίτερα η εργασία του υπ. διδάκτορα Ισαάκ Βασιλειάδη με θέμα “Interfacial strain phenomena in ultrathin InGaN/GaN quantum wells”  που έλαβε το φοιτητικό βραβείο “Καλύτερης Ανακοίνωσης” στην μνήμη του εξαίρετου επιστήμονα Καθ. Ευσταθίου Πολυχρονιάδη.